Dekan Mesajı

Yrd. Doç. Dr. Hülya ŞENOL
Fakülte Dekanı
E-postaCV

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne hoş geldiniz.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi bünyesinde Mühendislik Fakültesi 2022 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Mühendislik fakültemiz uzman öğretim kadrosu, çağdaş ders programları ve modern öğretim yöntemleri ile mühendislik bilimine ve teknolojiye ulusal ve uluslararası özgün katkılar sağlayarak geleceğe yön verecek mühendisler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Üniversite kalite politikamız ve Mühendislik Fakültesi’nin misyonu doğrultusunda mesleki olarak çağın gerektirdiği donanıma sahip, karşılaştığı problemlere mühendislik bilgi ve birikimini kullanarak çözümler üreten, mesleki ve etik sorumluluk bilincine sahip, rekabetçi, girişimci, yenilikçi, çevreyi koruyan, takım çalışmasına yatkın, özgün ve nitelikli araştırmalar yaparak bilime, teknolojiye ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayan evrensel mühendisler yetiştirmeyi amaç edinen bir fakülte olmayı taahhüt ediyoruz. Yenilikçi ve öncü bir mühendislik fakültesi olma vizyonu ile hareket eden fakültemiz modern sınıfları ve zengin laboratuvarları ile çağdaş bir alt yapıya sahiptir.

Halen Mühendislik Fakültesi bünyesinde program dili İngilizce olan ve  dört yıllık lisans eğitimi veren Biyomedikal mühendisliği bölümü bulunmaktadır. Biyomedikal lisans programı temel bilim ve bilişim dersleri, mühendislik ana dersleri, bölüm dersleri ve seçmeli dersler üzerine yapılandırılmıştır. Teorik olarak verilen dersler laboratuvar ve uygulama dersleri ile bir bütünlük içerisinde verilmektedir.

Mezunlarımızın  ülkemizin ve dünyanın  lider kuruluşlarında önemli pozisyonlarda iş hayatına atılacağına ve  fakültemizde aldıkları eğitimle fark yaratacaklarına inancımız tamdır.

Sevgilerimle…